Category: Maroko Marakéš

Marakéš

Marakéš je jedným z najkrajších a najdôležitejších miest Maroka. Leží medzi úpätím pohoria Atlas a púšťou Sahara. Je známy tiež ako „červené mesto“, podľa červenej farby, ktorú majú všetky historické budovy a aj opevnenie. Mesto má dve časti: staré opevnené mesto Medina a novú modernú časť, tzv. Gueliz. V starej časti je tiež sústredená väčšina unikátnych pamätihodností. Marakéš je veľmi bohaté na pamiatky a nachádza sa tu mnoho zaujímavostí, ako sú vyhlásené parky a niekoľko botanických záhrad. Určite navštívte aspoň niektorú z mestských záhrad, ktoré sú voľne prístupní. Záhrady sú opatrovaná a zavlažované. Na tunajšom námestí Jemaa el-Fna môžete vidieť akrobatov, zaklínačov hadov, žonglérov, tanečníkov a všetko čo patrí k orientálne kultúre. Námestí je ústredným bodom celej mediny. Na Jemaa el-Fna nadväzujú pravej marockej trhy – súky. Nájdete tu trh s kobercami, textíliami, koženými a kováčskymi výrobky, šperky, pochutinami alebo s korením.

Kuba – Lido, Zľava 0%

Poďte s nami na dovolenku a navštívte Kuba a užite si báječný pobyt v hviezdičkovom hoteli Lido zo stravou Raňajky a dopravou Letecky. Zľava 0%, konečná cena 1380 Eur, v termíne od 2022-05-24 do 2022-06-01.

Kuba – Gran Caribe Neptuno Triton, Zľava 0%

Poďte s nami na dovolenku a navštívte Kuba a užite si báječný pobyt v 3 hviezdičkovom hoteli Gran Caribe Neptuno Triton zo stravou Raňajky a dopravou Letecky. Zľava 0%, konečná cena 1311 Eur, v termíne od 2022-06-09 do 2022-06-17.

Kuba – Gran Caribe Club Kawama, Zľava 2%

Poďte s nami na dovolenku a navštívte Kuba a užite si báječný pobyt v 3 hviezdičkovom hoteli Gran Caribe Club Kawama zo stravou All Inclusive a dopravou Letecky. Zľava 2%, konečná cena 1218 Eur, v termíne od 2022-06-10 do 2022-06-18.